Hahnemühle FineArt GmbH

Yüksek Kaliteli Filtrasyon Ürünleri

Hahnemühle GmbH resmi web sitesini ziyaret etmek için tıklayın

Hahnemühle, 130 yılı aşkın süredir seçkin, yüksek kaliteli filtre kağıtları, membran ve şırınga ucu filtreleri ile çok iyi bilinen bir Alman firmasıdır.

Hahnemühle FineArt GmbH, endüstri ve laboratuvar uygulamaları için filtre kağıtları & membranlar üretir ve temin eder. Şirket, her bir müşterinin kompleks ve bireysel gereksinimlerini karşılamak için mükemmel filtre kağıtları ve membran & şırınga ucu filtreler sunar.

Laboratuvar Filtre Kağıtları

Geleneksel Hahnemühle kağıt fabrikası 130 yılı aşkın süredir saf kaynak suyu ve birinci sınıf selülozdan en yüksek kalitede filtre kağıtları üretmektedir. Geçmişte bu filtre kağıtlarını Schleicher & Schuell adapte edip pazarlamaktaydı. Hahnemühle filtre kağıtlarını 2008’den beri piyasaya direkt olarak sürmekte ve laboratuvar ve endüstri alanlarında tanınmış müşterilere tedarik etmektedir. Hahnemühle kağıtları 80’i aşkın ülkede müşterileriyle buluşmaktadır.


Hahenmühle, kağıt ürünleri pazarında uzun yıllara dayanan tecrübe ve bilgi birikimiyle ürettiği geniş bir klasik kağıt yelpazesini müşterilerine sunmaktadır.


Hahnemühle şunları garanti etmektedir:

  • Filtre kağıtlarının geliştirilmesi ve üretiminde 100 yılı aşan tecrübe
  • En yüksek kalite standartları - tüm test yöntemleri standardize edilmiştir
  • Müşteri ve pazar ihtiyaçlarına güçlü vurgu
  • Sağlam, güvenilir ve bireysel müşteri ilişkileri
  • Ham maddeye kadar inen komple parti-izlenebilirliliği

Hahnemühle filtrasyon ürünlerinin çoğu türü, deneyimli son kullanıcılar ile teknoloji uzmanlarımızın yoğun işbirliğinin bir sonucudur. Dünya çapında tanınmış birçok son kullanıcı filtrasyon ürünlerinin yüksek kalite değerlendirme ve güvenilirliğini takdir etmektedir - özellikle de iddialı ve zorlu uygulamalar için.

Endüstriyel Filtre Kağıtları

Hahnemühle, üretim ve işleme endüstrilerindeki müşterilerine bir takım farklı ve teknik uygulamalar için sürekli genişleyen bir ürün yelpazesinde özel kağıtlar sunmaktadır. Şu anda yaklaşık olarak 150 çeşit filtre kağıdı temin edilebilmektedir.


Belirli teknik uygulamalar için özen nitelikli kağıt türleri geliştirilmiştir. Performansları ayırma işleminde en iyi sonuçları almayı garanti ettiği için kullanımları on yıllardır protokollerde belgelenmiştir.

Kalite Yönetimi

Hahnemühle, sıkı bir kalite yönetim sistemi uygulayarak müşterilerinin gereksinimlerini ve beklentilerini sürekli olarak karşılayan ürün ve hizmetler sunmaya çalışmaktadır. DEKRA sertifikası, Hahnemühle'nin DIN EN ISO 9001'de belirtilen tüm gereklilikleri karşıladığını doğrulamaktadır. Kalite yönetim sisteminin kullanılması, yüksek kalite standardını ve giderek daha sıkı hale gelen kalite gerekliliklerinin olduğu uluslararası pazarlarda rekabetçi bir konumu garanti eder.


Sertifikasyon sayesinde, ürün geliştirmeden hizmet sunumuna kadar değer zincirinin her aşamasını kapsayan yoğun müşteri odaklılığı belgelemektedir. Durmaksızın devam eden ürün geliştirme süreçleri ve sürekli proses iyileştirmeleri, Hahnemühle’nin gerekli kalite standartlarını aşmasına olanak tanır. Ürün üreticileri ve kalite güvence kurumları, uygunluğunu doğrulamak için bir ürünün performansını ve kalitesini geniş bir uygulama yelpazesinde ölçmelidir. ISO/EN standartları, hissedar dernekleri ve devlet kurumları tarafından yayınlanan kılavuzlar, uyulması gereken eşik değerlerin yanı sıra her bir uygulama için süreç ve araçları şart koşar. Hahnemühle'nin filtre kağıtları yüksek derecede güvenlik sağlar. Hahnemühle’nin şırınga ucu filtreleri ve membranları, hem üretim sırasında hem de sonrasında sıkı kalite kontrollerine tabi tutulur. Bitmiş ürünlerin depodaki saklama ömrü sürekli izlenir. Her filtre tutucu ayrıca şu beş teste tabi tutulur: kabarcıklanma noktası, patlama basıncı, membran adsorpsiyonu, akış hızı ve ekstrakte edilebilir maddeler.


Hahnemühle, 2016'dan bu yana 'Yüzyılın Markası' olarak anılmaktadır ve Almanya'nın en güçlü markalarından oluşan ayrıcalıklı çevrenin bir parçasıdır.

Sürdürülebilirlik

Temiz su ve doğal fiber kullanımı, kağıt üretimindeki birinci sınıf uzmanlık ve mutlak kalite bilinci, 435 yılı aşkın süredir Hahnemühle başarısının temelini oluşturmuştur. Su, fiber ve enerji gibi değerli kaynakları dikkatli ve sorumlu bir şekilde kullanmak Hahnemühle için olmazsa olmaz bir konudur.


Değerli FineArt kağıtlarını üretmek için Hahnemühle’nin kullandığı su, doğrudan kaynağından gelir ve özellikle yüksek saflık düzeyiyle diğerlerinden ayrılır. Bunun neticesinde hiçbir ilave kimyasal işlem gerekmez. Üretim döngüsünün sonunda oluşan atık su bile hiçbir kirletici ile temas ettirilmeden yüksek kaliteli su olarak nehre geri gönderilir.