Quadrex Corporation

Üstün Kalitede Gaz Kromatografi Ürünleri

Quadrex Corporation, 45 yılı aşkın bir süredir kendi GC kapiler kolon ürün grubunun imalatında bilimsel uzmanlık hazinesine yatırım yapan bir firmadır.

Quadrex Corporation 1976 yılında kurulmuş olmasına rağmen şirketin vizyonunun kökleri gaz kromatografisinin ilk günlerine kadar uzanmaktadır.

Quadrex Hakkında

Quadrex Corporation, gaz kromatografisi pazarına ticari olarak temin edilebilen, yüksek kaliteli kapiler kolonlar sağlamak için 1976 yılında kurulmuştur. Bu tarihten önce, kromatografi kullanıcıları kolon teknolojisindeki patent kilitlerinden dolayı genellikle kolonlarını kendi bünyelerinde üretiyordu. O zamanlar, bağlı olmayan sabit fazlı ve düşük sıcaklık limitlerine sahip son derece aktif paslanmaz çelik veya kırılgan borosilikat kapiler kolonlar standart normdu.


1980 yılında, esnek fused silika boru sisteminin piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, GC piyasasına son teknoloji ürünü fused silika kolonları sunan ilk kolon üreticisi Quadrex olmuştur. Fused silika boru donanımı kırılganlık, kurulum zorluğu ve yüzey aktivitesi gibi GC kolonları ilgili birçok sorunu ortadan kaldırmıştır. Bağlı faz teknolojisinin gelişimi ile birlikte elde edilen kolonlar, geliştirilmiş yüzey deaktivasyonu ve daha yüksek çalışma sıcaklığı limitlerine olanak sağlamıştır.

Deneyim

Quadrex uzmanlığı 1976 yılında kurulduğu zamanın ötesine uzanıyor. Quadrex'in kurucusu olan Dr. S.R. Lipsky, 1960'ların başından beri gaz kromatografi enstrümantasyonu ve kolon teknolojilerini araştırıyordu. Kapiler kolonlara ilişkin 1960 yılı Golay patentinin (Perkin Elmer'e devredilen ABD Patenti No. 2920478) 1975 yılında sona ermesinin ardından, pazar nihayet ticari olarak temin edilebilen GC kapiler kolonlarına açıldı.


Quadrex, 1976'dan bu yana 40 yılı aşan teknik uzmanlığını üretim süreçlerine uygulamış ve dünya çapındaki kromatografi kullanıcıları için binlerce kapiler kolon üretmiştir.

Kalite

Quadrex’in kalite sırrı uzun süreli deneyiminde yatmaktadır. Quadrex, üretim teknolojisi ve kaliteli ürün sunma becerisiyle gurur duymaktadır. Üretimin her aşamasında kalite kontrolü gerçekleştirilir ve Quadrex’in kapısından çıkmadan önce her kolon kapsamlı testlerden geçmektedir. GC kolon pazarı son derece rekabetçidir; Quadrex’in bu pazardaki uzun ömürlülüğü, ürünlerinin her birine koyduğu kalitenin bir kanıtıdır.

Hizmet

Quadrex hala özel mülkiyettedir ve şu anda ikinci nesil yönetim altındadır. Quadrex ürün kalitesine önem vermekte ve kişiselleştirilmiş müşteri hizmetlerinden gurur duymaktadır. Quadrex için her müşteri önemlidir ve size tek müşterisi sizmişsiniz gibi davranır. Bunu, büyük bir restoran zincirinde oturduğunuzda aldığınız hizmet yerine, herkesin adınızı bildiği yerel bir kafede oturarak alacağınız hizmet olarak düşünün.


Quadrex, yakın zamanda bazı özel işleri kabul ettiğinde müşterilerinden şu iltifatı almaktadır: "İş arkadaşlarımız yardımcı olma konusunda yetersiz ve bazen de kibirli kolon tedarikçileri tarafından mağdur ediliyor. Yanıtınız inanılmaz derecede motive edici ve sizinle kesinlikle çalışmak istiyoruz…”

Esneklik

Günümüzün en son teknolojiye sahip GC kolonlarını üretmek için kullanılan erimiş silika boru sistemi, endüstri standardı dahilinde çeşitli iç çaplara sahiptir. Tüm kolon üreticileri, birçok yaygın GC uygulamasını karşılamak için çok sayıda standart kolon konfigürasyonu sunar. Quadrex ayrıca, herhangi bir uzunlukta ve herhangi bir film kalınlığında (belirli bir sabit fazın izin verdiği sınırlar dahilinde) kolonlar üretmektedir.


Quadrex özel kolon destek kafesleri sunabilir ve hatta tercih etmeniz halinde kolonlarını rakibin destek kafesine bile yerleştirebilir. Analitik gereksinimleriniz için bizimle iletişime geçin; uygulamanız için hali hazırda bir kolonumuz yoksa bile özel bir çözüm geliştirmek için sizinle birlikte çalışmaktan mutluluk duyacağız.

Size Olan Taahhüdümüz

Quadrex, en yüksek kalitede kapiler kolonları rekabetçi fiyatlarla üretmeye kendini adamıştır. Uygulamanıza göre en iyi kolon opsiyonunu belirlemek için sizinle birlikte çalışacağız. Sizi müşterimiz olarak görmek için sabırsızlanıyoruz.