Organomation Manufacturing Inc

Araştırma ve Test için Numune Hazırlama

Organomation Manufacturing Inc resmi web sitesini ziyaret etmek için tıklayın

Organomation, kromatografi öncesinde numune hazırlama işlemi için gerekli olan evaporatör ve ekstraktör cihazları üreten bir şirkettir.

Organomation Manufacturing Inc, 1595 yılından beri analitik kimyada numune hazırlama çözümleri için lider bir sağlayıcı olmuştur. Şirket, yüksek kalitedeki el yapımı ekipman üretimi ve uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ile eşsiz seviyelerdeki müşteri memnuniyetini sağlayabilmiştir.

Organomation Tarihi

Organomation, kromatografi için gerekli olan numune hazırlama cihazlarına olan ihtiyacı önceden gören merhum Dr. Neil McNiven tarafından 1959 yılında kuruldu. Benzer birçok cihazın öncüsü olan çok numuneli ve yüksek hızlı ilk azot evaporatörünü de kendisi geliştirmiştir.


Başlangıçta Meyer N-EVAP Analitik Evaporatör olarak adlandırılan bu cihaz, en başından beri popülerdi ve çeşitli analitik laboratuvarlarda kabul gördü. Benzersiz bir önden yükleme özelliği ile aynı anda çeşitli çaplara sahip on iki adete kadar test tüpüyle çalışmaya imkan veriyordu. Başlangıçta evaporatör Shrewsbury'deki ve daha sonra Worcester, Massachusetts'teki küçük bir üretim alanından direkt olarak satılıyordu.


1970 yılında ikinci bir model olan yirmi dört pozisyonlu N-EVAP tanıtıldı. Tasarım, özellik ve malzeme iyileştirmeleri ile halen sunulan en popüler ürünlerden biridir. Bu ilk modellerin her ikisinin örneklerinin de bugün hala kullanımda olduğunu sıklıkla görüyoruz.


Talepler arttıkça daha büyük bir tesise ihtiyaç duyulduğu da bir gerçektir. Organomation, mevcut genel merkezini ve üretim tesisini 1980 yılında Berlin, Massachusetts'te kurdu. O zamanlar ürün yelpazesini genişletmek için araştırma ve geliştirmeye ağırlık veriliyordu. MULTIVAP banyolu azot evaporatörler ve S-EVAP kaynatmalı solvent evaporatörler bu süreç sonucunda piyasaya sürüldü.

Azot Blöflü Numune Konsantratörler

N-EVAP, MULTIVAP ve MICROVAP serisi azot evaporatörler dünya genelindeki laboratuvarlarda 50 yılı aşkın bir süredir kullanılıyor. Organomation azot evaporatörlerimiz hızlı ve hassas bir numune konsantrasyonu için bir ısıtma banyosu ile azot blöflemeyi kombine eder.

Solvent Evaporatör Cihazları

S-EVAP-RB ve S-EVAP-KD serisi solvent evaporatörlerimiz büyük hacimdeki solventleri numunelerden kolayca buharlaştırarak analiz veya ilave işlemler için kuru veya konsantre numune elde edilmesine olanak sağlar. S-EVAP-RB ve S-EVAP-KD serisinin her ikisi de %97’lik bir solvent geri kazanım yeteneğine sahiptir.

Solvent Ekstraksiyon Cihazları

ROT-X-TRACT ürün serimiz sadece bir adet su manifolduna sahip olan tek bir banyoda aynı anda 8 veya 10 ekstraksiyon işlemini gerçekleştirmenize olanak sağlayarak kaos ve boşa harcanan süreyi ortadan kaldırır. Tüm ekstraktörler, numunelerin kolayca yerleştirilmesi ve erişimi için dairesel bir tasarım kullanarak üretilmiştir.

Üretim Kalitesi

Organomation, asgari işletme maliyeti ile yıllarca sorunsuz bir biçimde çalışacak az bakım gerektiren laboratuvar ekipmanları üretir. Satın aldığınız Organomation markalı her cihazın sağlam üretilmiş olduğundan emin olabilirsiniz. Organomation cihazları en kaliteli bileşenlerden tek tek elle ve dikkatli bir biçimde montajlanmış (ABD) ve test edilmiştir.

Uygulama Alanları

Organomation cihazları aşağıdaki alanları kapsayan uygulamalardaki araştırma ve test işlermleri için numune hazırlamada rahatlıkla kullanılabilir:

  • Çevre
  • Tarım
  • Yiyecek ve İçecek
  • Tıp
  • Kalite Güvence
  • Adli Bilimler
  • Kamu Laboratuvarları
  • Akademik Çevre
  • Yağ ve Gres

Organomation cihazları dünya çapında büyük bir saygınlık kazanmıştır. İyi üretilmiş, güvenilir ve az bakım gerektiren laboratuvar cihazları olma ünvanına sahiptirler. Uzun kullanım ömrü sundukları için günümüzün yoğun laboratuvarlar çalışmalarında çok uygun maliyetli bir çözüm olarak kullanılmaktadırlar.